Чи може в Україні статися повний блекаут?

Оператор системи передачі електроенергії України "Укренерго" наголошує, що наразі не прогнозує ймовірності системної аварії, яка може призвести до масштабного відключення електроенергії в країні.

Важливо розуміти різницю між блекаутом та контрольованими відключеннями, заявили представники "Укренерго".

Блекаут – це неконтрольована аварія, коли баланс між генерацією та споживанням електроенергії порушується, що призводить до повного вимкнення електромережі в значній частині країни або навіть у всій країні.

Контрольовані відключення, які застосовує "Укренерго", є тимчасовим заходом, спрямованим на збалансування енергосистеми в умовах дефіциту електроенергії.

Українська енергосистема вже пережила блекаут у листопаді 2022 року, коли через російські ракетні удари від електромережі відключилися кілька атомних електростанцій.

Однак завдяки злагодженій роботі енергетиків вже за декілька днів вдалося відновити електропостачання більшої частини країни.

З 2022 року енергосистема України зазнала численних атак з боку Росії, як ракетних, так і за допомогою дронів. Попри ці атаки, енергетики змогли зберегти стійкість системи та мінімізувати вплив на споживачів.

Втрати генерації наразі становлять близько 9 ГВт, але це не загрожує системі блекаутом. Україна продовжує імпортувати електроенергію з Європи, що також допомагає збалансувати енергосистему.

Джерело:  РБК-Україна.

 

 

Підписуйтесь на НАВКОЛО в Фейсбук та Telegram

Оперативні новини з усіх куточків великої Київщини

Останні новини