Церкву Бориса і Гліба в Вишгороді повернули громаді

Антирейдерська комісія Міністерства юстиції України повернула місту Вишгород церкву святих страстотерпців Бориса і Гліба, скасувавши переоформлення на приватні структури, пов’язані з настоятелем московського патріархату.

Про це повідомив депутат Київської обласної ради, адвокат Роман Титикало.

«Московські попи вже розуміючи, що процес переходу релігійних громад до Православної церкви України невідворотний вирішили просто переоформити церкви на свої приватні структури», - заявив він.

За його словами,  17 червня 2023 року відбулися Загальні збори релігійної громади церкви та громадою було вирішено змінити підлеглість у канонічних та організаційних питаннях шляхом входу до складу релігійного об’єднання – Православної Церкви України.

«Вже після зборів релігійної громади та після затвердження нової редакції статуту, 30 червня 2023 року попередній настоятель Релігійної громади Денисенко Дмитро Андрійович (настоятель московського патріархату) у змові з БО «Фонд духовного відродження громадян «Виховання», без відповідних на те повноважень, відчужив та зареєстрував приміщення Церкви святих страстотерпців Бориса і Гліба за вказаним Благодійним фондом», - розповів депутат.

«Наша юридична робота та супровід сприяли скасуванню реєстрації та поверненню церкви Бориса і Гліба у м. Вишгород через задоволення скарги антирейдерською комісією Міністерства юстиції України», - поділився результатом Титикало

Нагадаємо, церква  святих страстотерпців Бориса і Гліба у м. Вишгород є пам’яткою архітектури України місцевого значення (наказ Мінкульту від 14.08.2013 № 757 охоронний номер № 55-Ко) і була збудована у 1861 – 1863 роках.

Підписуйтесь на НАВКОЛО в Фейсбук та Telegram

Оперативні новини з усіх куточків великої Київщини

Останні новини