У загиблого вчора професора КНУ раніше на фронті загинув син
У загиблих від російської атаки по Києву подружжя науковців Ігоря Зими та Олесі Сокур раніше на фронті загинув син Андрій. Він був добровольцем.
Названий син науковця пішов боронити Україну у 2022 році. У листопаді його вбили росіяни.
“Загинув у бою з орками, виконуючи завдання. Він був абсолютно мирною людиною. Ненавидів війну. Але ще більше любив свій народ і не зміг відсиджуватися в тилу”, - розповів зі слів професора журналістам BBC колишній студент Ігоря Зими Андрій Чернінський.
Нейробіолог, професор та доктор наук Ігор Зима разом з дружиною біологинею Олесею Сокур та котом загинули 1 січня від російської атаки по Києву. Уламки ворожого дрона впали на їхній житловий будинок у Печерському районі. Сталось часткове руйнування 4-6 поверхів та пожежа на площі 70 кв. м. Тіла подружжя знайшли під час розбору завалів.
Додамо, Ігор Зима та Олеся Сокур майже все своє життя віддали науці, багато років працюючи в “Інституті біології та медицини” Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Як зазначили у Книзі памʼяті КНУ, доктор біологічних наук Ігор Зима за свою багаторічну діяльність здобув численні нагороди та премії, був членом провідних наукових товариств, зокрема Федерації європейських товариств нейронаук і Українського фізіологічного товариства.
Ігор Григорович виступав із лекціями на публічних платформах, знімався у науково-популярних фільмах, таких як “Код нації’ та “Анатомія людини”. Його вміння доносити складні наукові концепти до широкої аудиторії зробили його улюбленцем як студентів, так і звичайних слухачів.
Олеся Сокур протягом своєї кар’єри працювала над вивченням біохімічних механізмів уражень клітин при патологіях шлунково-кишкового тракту, що стало основою її докторської дисертації, успішно захищеної у 2013 році. Її дослідження вирізнялися глибиною аналізу та застосуванням новітніх методів.
Олеся Сокур була авторкою майже 200 публікацій, доповідала на вітчизняних і міжнародних наукових зібраннях (з’їзди біохімічного, фізіологічного та біофізичного товариств України, міжнародні конгреси по біохімії та гастроентерології). Її праці зробили вагомий внесок у розвиток біохімії, зокрема у розуміння механізмів розвитку патологій травного тракту та впливу радіації на організм.
Джеоело: BigKyiv