5 нових звичок, які дозволять відчути себе щасливішими

Ми всі – заручники звичок. Але маленькі зміни можуть привести до великих результатів. Іноді достатньо спробувати щось нове, щоб змінити якість життя і відчути себе щасливішим.  

Змінити своє життя в розумінні сучасної людини – це, перш за все, перейти на здорове харчування, відмовитися від шкідливих звичок, займатися йогою, медитаціями і спортом. Але починати можна з менших кроків  і, здавалося б, дивних. Між тим, психологи вважають їх ефективними.

Приймайте холодний душ

Взагалі-то досить неприємна процедура для непідготовленої людини – виводить із зони комфорту. Але в цьому є сенс. Крім того, що холодна вода бадьорить, вона сприяє вивільненню гормонів гарного самопочуття – ендорфінів. Це покращує настрій і допомагає впоратися з депресією. Заодно холодна вода поліпшує кровообіг, зміцнює імунітет та стимулює нервову систему.

Спіть без подушки 

Навіть деякі сомнологи схиляються до такої думки, оскільки без подушки голова і шия займають більш природне положення, м’язи розслабляються. Крім того, дослідження показали, що так набагато легше досягти глибоких стадій сну, які сприяють відновленню організму.

Жуйте жувальну гумку 

Це виглядає не завжди доречно, але корисно. Жування жуйки активізує різні ділянки мозку, в тому числі ті, що відповідають за увагу і пам'ять. Тому люди краще справляються з тестами на увагу та пам’ять. І навіть ефективніше ведуть перемовини, оскільки жуйка  допомагає зберігати спокій у стресових ситуаціях.

Розмовляйте вголос із собою

Здається, це не надто здорова звичка. Насправді ж вона дозволяє контролювати емоції. Дослідження показують, що таке «спілкування» з собою сприяє упорядкуванню думок, зменшує тривожність та прискорює вирішення проблем. Коли ви озвучуєте те, про що думаєте, це, як і у випадку з жуйкою, активує різні частини мозку, підтримує вашу увагу, допомагає боротися з негативними думками і знижує рівень стресу.

Ведіть щоденник вдячності 

Це не той щоденник, з яким ви ділитеся своїми переживаннями і розповідаєте йому про наболіле. В нього слід записувати речі, за які ви вдячні: за те, що з вами сьогодні була привітною касирка в супермаркеті, що вчасно прийшло замовлення з інтернет-магазину, що приємно поспілкувалися з подругою тощо. Яка від цього користь? Мозок зосереджується на позитиві. Це допомагає змінити сприйняття навколишньої дійсності, зняти стрес і загалом – відчути себе щасливішим.

Джерело: RadioClub

Підписуйтесь на НАВКОЛО в Фейсбук та Telegram

Оперативні новини з усіх куточків великої Київщини